It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

Kupa Bardak Baskı

Yazar admin 25/09/2018 0 Yorumlar

Kupa bardak baskı orijinal bir hediye olabilir
Klasik hediyelerden sıkıldınız mı? Özel günlerde sevdiklerinize hep aynı hediyeleri mi alıyorsunuz? Aldığınız hediyelere karşı teşekkür etseler de, yüz ifadelerinden onlarında sıkıldığını anlayabilirsiniz. Peki orijinal bir hediye almaya ne dersiniz? Kupa bardak baskı ve resimli kupaya ne dersiniz?
Kupa bardaklara baskı, özel pres makineleri ile yapılıyor. Resim seçimini tamamen hediyeyi seçecek olan kişi yapıyor. Resimler grafik yazılımları ile düzenleniyor ve kontrast değerleri ayarlanıyor. Böylece, kupaya baskı yapıldığı zaman resmin üzerindeki renkler daha canlı görünüyor.
Tabi ki baskı yapılabilmesi için alelade bir kupa seçilmiyor. Sublimasyon özelliğine sahip olan kupa, baskı işlemleri için kullanılıyor. Pres sıcaklığı 190 derece, baskı süresi ise 150 saniye olarak ayarlanıyor. Sublimasyon bir boya türüdür. Özelliği ise belirli sıcaklıklarda gaz hale geçmesidir. Gaz hale geçtiğinde ise istenilen yüzeye kolayca transfer edilebilir.
Kupa üzerinde ayrıca termal bantlar bulunur. Baskının çıkarıldığı alan da burasıdır. Isı bantlarının kupa üzerinde yer almasının nedeni, resmin yalnızca belli sıcaklıklarda ortaya çıkmasının sağlanmasıdır. 
Sublimasyon işleminden sonra kupa belirli sıcaklıklarda bulunan pres makinesine alınır. Burada bir süre bekletildikten sonra işlem tamamlanmış olur.
Kupa üzerinde yer alan resimler hayal gücü ile sınırlıdır. Sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. İsterseniz kendi resminizi, isterseniz sevdiğiniz kişinin resmini, kupa üzerine baskılatabilirsiniz. 
Bardak baskı yöntemi ile üretilen kupalar, nerelerde kullanılır
Günümüzde firmalar, promosyona çok önem veriyorlar. Bir reklam türü olarak promosyon, doğrudan diğer firmalara ve hedef kitleye ulaşmanın en önemli yollarından bir tanesidir. Uzun zamandan bu yana uygulanan bu yöntemin başarısı, hala devam ediyor.
Ayrıca diğer reklam türlerine göre de oldukça hesaplı olan promosyon ürünlerinden en önemlisi de baskılı kupalar. Üzerinde firma logosunun ya da firmanın üretmiş olduğu herhangi bir ürünün resmi yer alıyor. 
Birçok firma adreslerini ve telefon numaralarını, kupalar üzerinde baskılatabiliyorlar. Sosyal medyanın da yaygınlaşması ile birlikte, kupalar üzerinde artık firmaların sosyal medya logolarının da yer aldığını söyleyebiliriz.
Bardak baskı yöntemi sayesinde firmaların markaları daha görünür bir hal alır. Yalnızca firmaların kullanmadığını söyleyelim. Üniversiteler, yerel yönetimler, devlet kurumları, kafeler, restoranlar ve daha birçok işletme, kupa baskı yöntemi ile üretilen ürünleri tercih ediyorlar.
Resimli bardak en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi
Resimli bardak ürünleri, en çok hediye edilen ürünlerden. Ancak firmaların ve birçok işletmelerin de bu bardakları tercih ettiğini söyleyebiliriz. 
Önemli bir buluşmaya mı gidiyorsunuz ve ne hediye alacağınızı bilmiyor musunuz? Resimli bardaklar tam size göre!
Anneler gününde pahalı hediye almanıza gerek yok. Annenize sevdiğinizi göstermenin en güzel yolu, onun resminin yer aldığı bir bardak hediye etmek. Hediyenin pahalısı değil, anlamlısı önemlidir. Öyle değil mi?
Doğum günü hediye seçiminde de resimli bardak ürününü tercih edebilirsiniz. Ekonomik ve orijinal bir hediye!
Kişiye özel kupa bardak baskı ile sevdiklerinize hislerinizi anlatın
Sevdiğiniz birisi var ve bunu ona söyleyemiyorsunuz. Resimle sevdiğinizi anlatmayı denediniz mi? Bizce harika bir yol!
Kişiye özel kupa bardak baskı yöntemi ile elde edilen hediyeler ile içinizdeki güzel duyguları, karşınızdaki kişilere ifade edebilirsiniz. Üstelik hislerinizi anlatmanın en ekonomik yoludur. Ayrıca en etkili yoludur.
Üzerinizde resminizin yer aldığı kupalar ile kendinize ve arkadaşlarınıza, kalıcı bir hatıra da bırakabilirsiniz. Kupadan içtikçe, sizi hatırlayacaklardır. Ne güzel değil mi?
Sihirli kupa baskı: Şaşırmaya hazır olun!
Arkadaşlarınızı ya da annenizi ya da sevdiğiniz diğer kişileri şaşırtmaya ne dersiniz. Son yılların en moda hediyelerinden birisi olan sihirli kupa baskı ürününden bahsetmek istiyoruz.
Kupa üzerinde termal bant adı verilen bir malzeme bulunuyor. Bu malzeme sıcaklığa duyarlı. Ancak belli sıcaklıklarda özelliğini sergiliyor. Pres yöntemi ile termal banda istediğiniz resim gizleniyor. 
Yukarıda bahsettiğimiz sıcaklık değeri sağlandığında ise termal bant üzerindeki gizli resim ortaya çıkıyor. Üstelik yavaş bir şekilde! Sanki etkileyici bir reklam izler gibi!
Bu özelliğe sahip olan bir kupayı hediye ettiğiniz kişinin yüz ifadesini düşünebiliyor musunuz? Hem şaşıracak, hem de çok mutlu olacaktır.

 

Yorum Yaz